Inter 1 scaled

سرانجام پس از کش و قوس های فراوان، مالکان چینی اینتر این تیم را از دست دادند.

به گزارش طلوع سپورت، با اعلام باشگاه اینتر و پس از پایان مهلت پرداخت بدهی استیون ژانگ به صندوق اوکتری، مالکیت افعی‌‌ها از خانواده ژانگ گرفته شد و این صندوق آمریکایی، اینتر را تصاحب کرد. با توجه به قرارداد اولیه، ژانگ نتوانست بدهی ۳۷۵ میلیون یورویی را پرداخت کند و باشگاه به صورت خودکار به مالکیت اوکتری درآمد و حالا اوکتری می‌تواند اینتر را به خریداران مورد نظر بفروشد.

با توجه به وضعیت این روزهای باشگاه‌هایی که مالکان آمریکایی دارند هواداران اینتر قطعا تمایل دارند، صندوق آمریکایی تیم مورد علاقه‌شان را نگه ندارد و هرچه زودتر بفروش برساند. درست است مالک چینی اینتر در این سال‌ها پول زیادی مانند مالکان قطری و اماراتی به باشگاهش وارد نکرده اما حداقل در امور مدیریتی تصمیمات درستی گرفته بود که سبب شد افعی‌ها در سال‌های اخیر به ۲ قهرمانی در سری‌آ و فینال لیگ قهرمانان اروپا برسند. تجربه نشان داده پول تنها عامل رسیدن به موفقیت و جام نیست و مدیریت منابع نقش مهم‌تری را ایفا می‌کند.

نمونه بارز تیمداری آمریکایی‌ها در فوتبال اروپا باشگاه چلسی است که تا وقتی زیر نظر رومن آبراموویچ روس اداره می‌شد جزو مدعیان قهرمانی لیگ برتر بود و ۲ بار هم به قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا رسید اما به محض اینکه تادبولی تاجر ثروتمند آمریکایی این تیم را خرید، هواداران چلسی روز خوش ندیدند. تادبولی به محض ورودش به استمفوردبریج توماس توخلی که با آبی‌های لندن قهرمان اروپا را شده بود را برکنار کرد و با انتخاب‌های بعدی یعنی گراهام پاتر و فرانک لمپارد باعث افت شدید چلسی نام گرفتند. مالک آمریکایی چلسی در پایان این فصل لیگ برتر انگلیس، پوچتینو سرمربی آرژانتینی تیمش را هم برکنار کرد تا نشان دهد هنوز مدیریت تیم فوتبال را یاد نگرفته.

هواداران اینتر نگران هستند سرنوشت چلسی برای آنها تکرار شود و موفقیت‌هایی که برای رسیدن به آن بیش از یک دهه صبر کرده‌اند به آسانی با تصمیمات غلط صندوق آمریکایی از دست برود.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − دو =