هری کین

ایتالیا با نتیجه ۵ بر ۲ مقدونیه شمالی را شکست داد.

به گزارش طلوع سپورت، در ادامه مرحله مقدماتی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا شب گذشته ۷ مسابقه در ۳ گروه برگزار شد که طی آن انگلیس با نتیجه ۲ بر صفر مالت را بدرقه کرد و ایتالیا با نتیجه ۵ بر ۲ از سد مقدونیه شمالی گذشت. دانمارک و آلبانی جدیدترین تیم‌هایی هستند که با رقم خورد نتایج شب گذشته، صعود خود به یورو ۲۰۲۴ را قطعی کرده‌اند. 

شاگردان گرت ساوت‌گیت در تیم ملی انگلیس با نتیجه ۲ بر صفر تیم مالت را شکست دادند؛ مسابقه‌ای که‌ با گلزنی مجدد هری کین، مهاجم کاربلد بایرن مونیخ همراه بود. کین برای هشتمین مسابقه متوالی با پیراهن باشگاه یا تیم ملی موفق به باز کردن دروازه رقبا شده. شلیک او روی پاس بوکایو ساکا در دقیقه ۷۵ توپ را به پشت سر بونلو فرستاد اما این گل نخست مسابقه نبود‌. سه‌شیر خیلی زود و روی ارسال فیل فودن با گل به خودی انریکو پپه از حریف پیش افتاد. مسابقه رفت با پیروزی ۴ بر صفر انگلیس به پایان رسید و شاگردان ساوت‌گیت حالا روند بدون شکست خود در مرحله مقدماتی جام ملت‌های اروپا را یک مسابقه دیگر ادامه دادند. صعود انگلیس پیش‌تر قطعی شده.

شاگردان لوچانو اسپالتی در تیم ملی ایتالیا با کسب پیروزی شیرین ۵ بر ۲ مقابل مقدونیه شمالی، ضمن فراموش کردن خاطرات تلخ حاصل از نتایج اخیر مقابل این تیم، بار دیگر به روند پیروزی بازگشتند. متئو دارمیان در همان ابتدای نیمه اول آتزوری را پیش‌ انداخته بود و  ۲ گل از فدریکو کیزا پیش از به صدا درآمدن سوت پایان نیمه اول برای راحت شدن خیال ایتالیایی‌ها کافی نبود. مقدونیه شمالی در نیمه دوم تا یک قدمی بازگشت رسید. شلیک استثنایی آتاناسوف بعد از تغییر مسیر به پشت سر دوناروما رسید تا نتیجه بازی ۳ بر ۲ شود. حملات ایتالیا در دقایق پایانی منجر به ۲ گل دیگر از جیاکومو راسپادوری و استفان الشراوی شد تا مجموع امتیازات ایتالیا بعد از کسب چهارمین پیروزی با اوکراین برابر شود. این پیروزی باعث شد سریال از سر گرفته شده پنالتی خراب کردن‌های جورجینیو آن هم در شب بازگشت به تیم‌ملی پس از مدت‌ها غیبت، چندان به چشم‌ نیاید! در جدول این گروه صعود انگلیس (۱۹ امتیاز) قطعی شده و تیم‌های ایتالیا (۱۳) و اوکراین (۱۳) دوشنبه این هفته در مسابقه مرگ و زندگی در استادیوم بای آرنا به مصاف هم خواهند رفت.

۲ تساوی یک بر یک در گروه پنجم به معنی قطعی شدن صعود آلبانی (۱۴ امتیاز) به یورو ۲۰۲۴ بود. لهستان (۱۱) شانسی برای صعود ندارد و دومین تیم صعود کننده از این گروه، هفته آینده در مسابقه رودرروی جمهوری چک (۱۲) و مولداوی (۱۰) تعیین خواهد شد. تیم ملی دانمارک که در نخستین مسابقه دور گروهی با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل قزاقستان تن به شکست داده بود در ادامه روند بی‌نظیری را پشت سر گذاشت و شب گذشته با برتری ۲ بر یک مقابل اسلوونی برای دومین دوره متوالی به جام ملت‌های اروپا صعود کرد. در جدول این گروه دانمارک (۲۲ امتیاز) صدرنشین است و تیم‌های اسلوونی (۱۹) و قزاقستان (۱۸) در یک مسابقه رودررو بر سر دومین جایگاه صعود می‌جنگند.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − دو =