flake

بایرن سراغ سرمربی پیشین خودش رفته است.

به گزارش طلوع سپورت، هانسی فلیک به گزینه اصلی مربیگری بایرن مونیخ در فصل آینده تبدیل شده است. در روزهای گذشته نام مربیان پرشماری به عنوان گزینه جانشینی توماس توخل مطرح شده اما مدیران باشگاه در نهایت روی انتخاب سرمربی سابق تیم ملی آلمان به جمع‌بندی رسیده‌اند. مربی 59 ساله آلمانی سابقه مربیگری بایرن بین سال‌های 2019 تا 2021 را دارد و جدایی پرماجرایی داشت، با این حال روابط طرفین بهبود پیدا کرده است.

بایرن در میانه فصل جاری اعلام کرد در پایان فصل با توخل قطع همکاری می‌کند. ژابی آلونسو، یولیان ناگلزمن و رالف رانگنیک حاضر به عقد قرارداد نشدند تا باشگاه با بحران جانشینی روبه‌رو شود. فلیک با توجه به سابقه حضور در بایرن گزینه محبوب هواداران بود و حالا باشگاه هم درباره انتخاب او به جمع‌بندی نهایی رسیده است. گفته می‌شود بایرن مونیخ به اریک تن‌هاخ، سرمربی منچستریونایتد هم اعلام کرده گزین جانشین فلیک است و آنها فقط در صورت شکست مذاکرات با این مربی آلمانی سراغ او خواهند رفت.

فلیک سابقه دو قهرمانی بوندس‌لیگا و قهرمانی لیگ قهرمانان سال 2020 با بایرن را دارد و هواداران او را با ۶ قهرمانی در یک فصل به خاطر می‌آورند. او در دوره ۲ ساله مربیگری‌اش 86 بار روی نیمکت بایرن نشست و 70 برد، 8 تساوی و 8 شکست داشت و 7 قهرمانی به دست آورد. 

فلیک قرار بود سرمربی آلمان در یورو 2024 باشد اما بعد از شکست سنگین مقابل ژاپن در بازی دوستانه برکنار شد. گفته می‌شود در صورت مربیگری فلیک، میروسلاو کلوزه دستیار او خواهد بود. 

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 17 =