برزیل

کنفدراسیون فوتبال برزیل با مجازات فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) روبرو می‌شود.

به گزارش طلوع سپورت و به نقل از GLOBO برزیل؛ فیفا ممکن است کنفدراسیون فوتبال برزیل (FBS) را به دلیل ناآرامی‌هایی که قبل از بازی انتخابی جام جهانی 2026 مقابل آرژانتین رخ داد، تحریم کند.

این دیدار که در ورزشگاه ماراکانا شهر ریودوژانیرو برگزار شد؛ با نتیجه یک بر صفر به سود آرژانتین به پایان رسید.

به گفته این منبع؛ فیفا تحقیقات درباره این حادثه را آغاز خواهد کرد. طبق آیین‌نامه، کنفدراسیون فوتبال برزیل پس از بررسی ممکن است با مسدود کردن جایگاه تماشاگران، ممنوعیت برگزاری مسابقات در ورزشگاه خاص، الزام به برگزاری مسابقات در زمین بی‌طرف، کسر امتیاز و محرومیت از مسابقات مجازات شود. خاطرنشان می‌شود مهلتی برای اعلام تصمیم وجود ندارد.

بازی تیم‌های ملی فوتبال برزیل و آرژانتین به دلیل اختلال در سکوها با 30 دقیقه تأخیر آغاز شد. در حین پخش سرود ملی بین هواداران درگیری رخ داد. هواداران برزیلی سرود آرژانتین را هو کردند و پس از آن درگیری‌ها آغاز شد و طی آن هواداران نیز صندلی‌ها را پرتاب کردند. پس از این، پلیس با استفاده از باتوم شروع به دستگیری کرد و تعدادی از هواداران به بیمارستان منتقل شدند. در جریان ناآرامی‌ها، چند هوادار به دلایل نبودن امنیت از جایگاه‌ها به سمت زمین دویدند. این اتفاق مورد توجه بازیکنان تیم ملی آرژانتین قرار گرفت و شروع بازی را قطع کردند و به همراه هواداران خود به سمت سکوها رفتند و بعداً با دستور لیونل مسی کاپیتان تیم به رختکن رفتند. پس از رفع درگیری در سکوها، مسابقه آغاز شد.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − سیزده =