بیانکونری

یوونتوس برای تقویت ترکیبش در زمستان برنامه‌های زیادی دارد.

به گزارش طلوع سپورت، همین چند هفته قبل خبری در مورد یوونتوس، هواداران این تیم را به بازگشت بانوی پیر به جمع بزرگان اروپا و رسیدن تیم آلگری به سطح و جایگاه واقعی‌اش امیدوار کرد. سران باشگاه افزایش بودجه برای تقویت ترکیب را تصویب کردند و قرار شد از آلگری برای خرید بازیکنان مورد نظرش حمایت شود. درست پس از انتشار این خبر، حجم شایعات زیاد در مورد بازیکنان مد نظر یوونتوس برای خرید هم گسترش قابل توجهی پیدا کرد و آنها یک تنه بخش بزرگی از شایعات این روزهای نقل و انتقالات را در اختیار گرفته‌اند. به نظر می‌رسد یووه یکی از پرکارترین‌ تیم‌های باشگاهی جهان در پنجره زمستانی باشد؛ تیمی که همین حالا هم رو به رشد و مترقی نشان داده و عملکرد بدی تا اینجای فصل نداشته است.

با وجود شلوغ بودن ستون شایعات مربوط به یوونتوس، به نظر می‌رسد مسئولان این تیم در بخش فروش مشغله چندانی نداشته باشند. یووه می‌خواهد تقویت شود و دست سرمربی تیم را برای تاکتیک‌های مورد نظرش بازتر کند. بنابراین طبیعی است بیشتر توجه سران این باشگاه متوجه خرید ستاره‌های جدید باشد. با این حال لیست بیانکونری هم برای پذیرش مهره‌های جدید باید تکانی بخورد و چند بازیکن با احتمال جدایی از یوونتوس مواجه هستند. اولین بازیکنی که تقریبا بیشتر از هم‌تیمی‌هایش مستعد جدایی در زمستان است، مدافع چپ ایتالیایی نام دارد. آندرا کامبیاسو اگر چه تا اینجای فصل مورد اعتماد آلگری بوده و عملکرد بدی هم نداشته اما از آن جایی که باشگاه در تدارک تقویت خط دفاعی است و با توجه به مشتریان کامبیاسو، احتمال جدایی او در زمستان کم نیست. چند تیم لیگ برتری شامل وستهام و ناتینگام فارست در پی به خدمت گرفتن این بازیکن هستند و باید دید نظر نهایی آلگری و دستیارانش در رابطه با او چیست. مانوئل لوکاتلی هم از بازیکنان ثابت ترکیب بانوی پیر است اما در صورت موفقیت یوونتوس در جذب مهره‌های مورد نظر امکان دارد جایگاهش در ترکیب به خطر بیفتد. بازیکنی که از دست دادنش می‌تواند برای تیم یک ریسک بزرگ باشد و نفرات جایگزین تا رسیدن به بهترین فرم در ترکیب به زمان احتیاج خواهند داشت. لوکاتلی هم مشتریان انگلیسی دارد و حتی در مقطعی از منچسترسیتی به عنوان مشتری این بازیکن یاد می‌شد. جدایی لوکاتلی یک تصمیم سخت برای یوونتوس خواهد بود و عیار خریدهای باشگاه در زمستان معلوم می‌کند  او در این تیم می‌ماند یا رفتنی است. موضوع انتقال دوشان ولاهویچ هم همواره از تیترهای ثابت نشریات معتبر فوتبال جهان است. ستاره صربستانی بهترین گلزن تیمش به شمار می‌رود اما تیم‌های بزرگ دیگری هم حاضرند با بذل ارقام قابل توجه برای خرید ولاهویچ، بودجه یوونتوس برای نقل و انتقالات را افزایش دهند. از آرسنال، چلسی، منچستریونایتد و حتی رئال مادرید به عنوان تیم‌هایی یاد می‌شود که به این ستاره ترکیب تیم آلگری علاقه‌مند هستند. در مجموع تمرکز چندانی برای فروش بازیکن در خبرها و شایعات مرتبط با یوونتوس دیده نمی‌شود و اصل مطلب برای زمستان بانوی پیر، خرید مهره‌های جدید است.

 تقریبا می‌توان گفت در هفته‌های اخیر روزی نبوده که یک شایعه در مورد اهداف نقل و انتقالاتی یوونتوس روی ستون‌های خبری نشریات قرار نگیرد. آنها مجدانه در صدد تقویت ترکیب خود هستند و می‌خواهند با چند خرید قابل توجه به جمع بزرگان قاره سبز باز گردند. یکی از جدی‌ترین شایعات در حال تکرار در رسانه‌ها برای یوونتوس، علاقه این تیم به جذب ستاره منزوی و مطرود شیاطین سرخ است. یووه مدتی است  از مشتریان جدی جیددن سانچو به شمار می‌رود و در این زمینه جزو تیم‌های پیشتاز است. همچنین آلگری در تدارک تقویت خط میانی تیمش بوده و این موضوع شایعات مربوط به خرید یک هافبک میانی را برای این تیم بیشتر می‌کند. یکی از ستاره‌هایی که یوونتوس بارها برای خریدش علاقه‌مند عنوان شده و در تابستان گذشته بحث پیوستنش به تیم ایتالیایی داغ بود، پیر امیل هویبرگ نام دارد. ظاهرا سرمربی بیانکونری هافبک دانمارکی تاتنهام را تحسین می‌کند و ممکن است در ژانویه برای خرید او با جدیت بیشتری دست به کار شود. کفرن تورام از نیس هم مورد توجه یوونتوس برای این پست قرار دارد و در مجموع آلگری نیاز را در خط میانی بیشتر از سایر نقاط ترکیب تیمش احساس می‌کند. توماس پارتی هم در صورتی که در فرم خوب خودش قرار بگیرد و با مصدومیت جدیدی روبه‌رو نباشد، می‌تواند از گزینه‌های یووه نام بگیرد. شایعات پیوستن او به ترکیب بانوی پیر در ماه‌های اخیر کم نبوده و با درخشش رایس، جایگاه پارتی در آرسنال از دست رفته به نظر می‌رسد. همچنین نام کالوین فیلیپس، هافبک ناراضی سیتیزن‌ها هم در لیست ستاره‌های مورد نظر یوونتوس در زمستان دیده می‌شود. در خط دفاعی آنها به ویکتور لیندلوف نظر دارند و ستاره سوئدی یونایتد در مقطعی به عنوان یکی از مردان مورد توجه یووه به شمار می‌رفت. یوونتوس با وجود عملکرد دفاعی قابل قبول، هنوز هم می‌خواهد در دفاع میانی مهره‌های جدیدی را به ترکیبش اضافه کند. ژان کلر تودیبو که مورد توجه چند باشگاه بزرگ دیگر است را هم می‌توان از بازیکنان لیست خرید یوونتوس به شمار آورد. حجم شایعات مربوط به خریدهای یووه آنقدر زیاد است که نمی‌توان همه آنها را در قالب یک مطلب ارائه کرد. هر چه هست، سران بانوی پیر در صدد گرد و خاک در بازار زمستانی هستند و قرار است ژانویه را برای هواداران این تیم گرم کنند.

با وجود دوشان ولاهویچ و ایستادن یوونتوس در جایگاه دوم جدول باید اعتراف کرد شاگردان آلگری در باز کردن دروازه رقبا به شدت دچار نقطه ضعف هستند. این تیم تا اینجای فصل در 17 مسابقه فقط 26 بار موفق به گلزنی شده و شاید خرید بال‌های سریع و با کیفیت و مهاجم هدف با تجربه و چارچوب‌شناس از مواردی باشد که خیلی مورد توجه کادر فنی و مسئولان باشگاه قرار ندارد. البته خرید سانچو می‌تواند در این راستا قلمداد شود اما این بازیکن در فرم ایده‌آل خودش نیست و به تنهایی نمی‌تواند درد گلزنی یوونتوس را مداوا کند. آنها باید برای پشتیبانی از ولاهویچ، بازیکنان هجومی با کیفیت بیشتری در ترکیب  داشته باشند و این موضوع نیاز دور از توجه سران یوونتوس با توجه به متن شایعات درباره نقل و انتقالات این تیم است.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 6 =