کرواسی

شاگردان زلاتکو دالیچ با کسب یک پیروزی مهم خارج از خانه شانس خود برای صعود مستقیم به مرحله نهایی یورو ۲۰۲۴ را افزایش دادند.

به گزارش طلوع سپورت، در سومین شب از دور نهم از مرحله انتخابی یورو 2024، شب گذشته (شنبه) سه بازی برگزار شد که در مهمترین آنها تیم ملی کرواسی میزبان خود لتونی را با نتیجه 2 بر صفر شکست داد. لاورو مایر در دقیقه 7 و آندری کراماریچ در دقیقه 16 گل‌های این بازی را برای کروات‌ها به ثمر رساندند.

پیش از این بازی، دیگر تیم‌های گروه D، ارمنستان مقابل میهمانش ولز به تساوی یک – یک بسنده کرد.

با این نتایج، کرواسی 13 امتیازی شد و جای ولز را در رده دوم جدول گرفت تا شانس صعود خود به مرحله نهایی را افزایش دهد.  کروات‌ها در دور پایانی مسابقات روز سه‌شنبه 30 عقرب میزبان آندورا است و همزمان با آن ولز میزبان ترکیه‌ خواهد بود.

در این گروه ترکیه صدرنشین با 16 امتیاز صعودش را قطعی کرده است، ولز با 11 امتیاز در رده سوم است و هنوز شانس صعود دارد. ارمنستان 8 امتیازی و لتونی 3 امتیاز نیز در رده‌های چهارم و پنجم قرار دارند.

در بازی دیگر از گروه I، تیم ملی بلاروس با نتیجه یک بر صفر مقابل آندورا به برتری رسید. در این گروه که هنوز هیچ تیمی صعود نکرده است، سوئیس و رومانی با 16 امتیاز به ترتیب رده‌های اول و دوم را در اختیار دارند؛ اسرائیل با 12 امتیاز سوم است. بلاروس 9 امتیازی جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده و پس از آن هم کوزوو با 7 و آندورا با 2 امتیاز تیم‌های پنجم و ششم جدول هستند.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + پنج =