ژاوی

سرمربی تیم فوتبال بارسلونا اعتقاد دارد، نتیجه‌ای ناعادلانه برای نبرد خانگی شاگردانش با رئال مادرید رقم خورده است.

به گزارش طلوع سپورت، ژاوی هرناندس سرمربی تیم فوتبال بارسلونا پس از باخت 2 بر یک مردانش در بازی دیروز (شنبه) مقابل رئال مادرید در هفته یازدهم لالیگا که در آن بارسایی‌ها در دقیقه 6 به گل رسیدند و در دقایق تلف شده نیمه دوم، گل منجر به شکست‌شان را دریافت کردند، گفت: ما 60 دقیقه بر بازی سوار بودیم، اما فوتبال همین است. وقتی به یک گل بسنده کنید، نتیجه‌اش همین می‌شود. رئال مادرید دو سه موقعیت نصف و نیمه داشت و از همان‌ها به دو گل رسید. این یعنی که حملات‌ ما کارایی لازم را نداشته است. بازی تیم و برنامه‌های تاکتیکی‌مان خوب بودند و به نظر با توجه به همین موضوع هم ما شایسته کسب پیروزی بودیم. در دقایق پایانی مسابقه تحت فشار قرار گرفتیم، اما با تمام این‌ها راستش را بخواهید، بدون هیچ تعصب و غرضی می‌گویم که اگر در این بازی تیمی قرار بود برنده باشد، آن تیم بارسلونا بود.

ژاوی افزود: با عملکردی که ما ارائه کردیم، حتی تساوی هم برای‌مان کم بود. به نظر می‌رسید که آنها هم به تساوی راضی‌اند، اما درست زمانی که تصور می‌شد همه چیز تمام شده است، آن ارسال بدموقع روی دروازه ما انجام شد و گل دوم را خوردیم. نتیجه بسیار بدی برای بازی رقم خورد، اما از نظر عملکرد فکر می‌کنم که قدمی رو به جلو برداشتیم.

سرمربی بارسا درباره صحنه مشکوک به پنالتی برای تیمش (برخورد اورلین چوامنی با رونالد آرائوخو در محوطه جریمه رئال مادرید) که داور مسابقه، خیل مانسانو از کنار آن گذشت، هم گفت: من صحنه را ندیدم اما این را می‌دانم که ما بازی را به داوری نباختیم. ما باختیم، چون از موقعیت‌های‌مان استفاده نکردیم. با این حال حق‌مان باخت نبود. بازی نکات مثبتی برای ما داشت و فکر می‌کنم که حق‌مان بیش از این‌ها بود؛ اما وقتی حریف‌تان رئال مادرید باشد، چنین اتفاقاتی هم ممکن است رخ دهد. هنوز راه زیادی تا پایان لیگ باقی مانده است و ما تنها در هفته یازدهم مسابقات هستیم. باختن به رئال مادرید حس خوبی ندارد و ما هم الان ناراحتیم، اما باید به کارمان ادامه دهیم.

در یکی از صحنه‌‌های جنجالی بازی، ژاوی در کنار زمین با وینیسیوس جونیور بازیکن پرحاشیه رئالی‌ها درگیری لفظی پیدا کرد. او در این باره گفت: ما در کمال احترام با یکدیگر صحبت کردیم. به وینیسیوس گفتم که خطایی روی او صورت نگرفته است. من برای وینیسیوس احترام قائلم و حتی او را به‌عنوان یک فوتبالیست تحسین می‌کنم. به او گفتم خطایی در کار نبوده است و دستی هم به صورتش کشیدم. جز این چیز دیگری نبود. نصیحت؟ من سرمربی او نیستم و هیچ نصیحتی هم برایش ندارم.

سرمربی کاتالان‌ها در پایان درباره قاتل تیمش، جود بلینگام که با دبل خود زمینه‌ساز باخت بارسا شد، گفت: او فوتبالیست بزرگی است و امروز هم رقم زننده تفاوت دو تیم بود. به لطف کارایی او رئال مادرید موفق شد نتیجه را تغییر دهد.

بیشتر بخوانید

آنچلوتی: انکار نمی‌کنم که عملکرد بلینگام مرا هم غافلگیر کرد/ او تا پایان فصل ۲۰ تا ۲۵ گل می‌زند

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =