پدر دیاس

لوییس دیاس یک شب دراماتیک را در تیم ملی کلمبیا پشت سر گذاشت.

به گزارش طلوع سپورت، وقتی یک داستان با یک گره سخت و پیچیده و با ضربه‌ای به ذهن و خیال مخاطب آغاز می‌شود، می‌توان متتظر اوج‌گیری چنین داستانی در ادامه هم بود. ستاره کلمبایی زخمی بود و زخم او از مرزهای دنیای مستطیل سبز هم فراتر می‌رفت. لوئیس دیاس، پدرش را در اسارت افرادی مجرم و بی‌رحم می‌دید و ماجرا می‌توانست به یک داغ بزرگ بر سینه ستاره لیورپول تمام شود. با این حال بخت با آنها یار بود و پدر دیاس از کمند گروگان‌گیرها آزاد شد. قرار بعدی پدر و پسر ورزشگاه خانگی تیم ملی بود. جایی که پدر لوییس دیاس تمام بغض‌های اسارت ترسناک و مهیبش را برای درخشش پسرش کنار گذاشته بود. او شاید در دوران کوتاه اما سخت اسارت اشکی نریخته باشد تا تمام اشک‌هایش را به اشک شوق موفقیت فرزندش گره بزند. آنها منتظر این لحظه رویایی و دراماتیک بودند.

برزیل با گل مارتینلی در حال اداره مسابقه‌ای بود که از آن 3 امتیاز می‌خواست. سلسائو با 2 توقف در 4 مسابقه قبلی، سهمیه اشتباهاتش را پر شده می‌دید و باید این مسابقه بیرون از خانه را با موفقیت پشت سر می‌گذاشت. برتری زودهنگام آنها چنین نتیجه‌ای را تداعی می‌کرد اما حریف، یک قهرمان با انگیزه را در ترکیبش می‌دید. لوئیس دیاس ستاره شب طوفانی کلمبیا بود.این تیم موفق شد 23 بار دروازه برزیل را با ضرباتش تهدید کند و قرار گرفتن این 23 شوت کلمبیا در مقابل 12 شوت برزیل، نشان واضحی از تسلیم شدن سلسائو در مقابل انگیزه تیمی داشت که با ماجراهایی فرا فوتبالی به میدان آمده بود. تمام مجموعه تیم ملی کلمبیا در این شب طوفانی، لوئیس دیاس نام داشتند؛ دیاسی که می‌داند پدرش از دردها و ترس‌های بزرگ می‌آید و احتیاج مبرمی به یک لبخند از ته دل دارد. این مجموعه موفق شد با نمایندگی دیاس کار را به تساوی بکشاند و فقط یک قدم تا رسیدن رویای بزرگ باقی مانده بود.

کلمبیا دست‌ برنداشت. آنها طلسم دروازه رقیب بزرگ خود را شکستند و با جدیت و اعتماد به نفس بیشتری به سمت یک سوم دفاعی سلسائو یورش می‌بردند. روی سکوها هم پدری منتظر دیدن درخشش فرزندش دیده می‌شد؛  فرزندی که این بار می‌خواست به جای تمام روزها و شب‌هایی که ترس را در آغوش پدر از یاد برد، او را با موفقیتش در آغوش بگیرد و این بار جای پناهگاه و پناهنده را عوض کند. 4 دقیقه بعد از گل اول، باز هم دیاس تور دروازه سلسائو را به لرزه در آورد تا همسو با این لرزش، بغض عمیق پدرش اشک را روی صورتش بلغزاند. شاید برای اولین بار در طول عمر این پدر و پسر، پسر به داد دل نگران و هراسناک پدر رسید. دیاس پدرش را در آغوش گرفت و گره عمیق و سخت و تکان‌دهنده داستان را برای مخاطبان باز کرد. آنها موفق شدند و با برتری مقابل برزیل این موفقیت را تاریخی کردند. شاید تمام گل‌های دیاس برای لیورپول، تیم ملی و در همه عرصه‌ها با غبار زمان فراموش شود اما گلی که او را تبدیل به پناهگاه ترس‌های پدرش کرد، برای همیشه تاریخ جاودانه می‌ماند. هر اتفاقی هم پس از این در دوران حرفه‌ای ستاره کنونی لیورپول رخ دهد، می‌توانیم با مرور شب برتری مقابل سلسائو، دیاس را در دنیای فوتبال عاقبت به خیر قلمداد کنیم. او حق خودش را از فوتبال گرفت و موید این موضوع اشک‌های شوق پدرش در ورزشگاه و پس از موفقیت فرزندش بود.

در دنیای کنونی فوتبال ستاره‌های زیادی را می‌شناشیم که پدر آنها در نقش مدیر برنامه برایشان ظاهر می‌شود. با این حال دیاس مدیریت برنامه‌های حرفه‌ای خود را به پدرش واگذار نکرده اما پدر از بند رها شده ستاره لیورپول برای یک مسابقه هم که شده استعداد خودش در این زمینه را نشان داد. او در مصاحبه بعد از بازی از علاقه دیاس برای پیوستن به بارسلونا پرده برداشت و به نوعی در این زمینه صحبت کرد که دامنه گسترده‌ای از شایعات را در ادامه برای بازیکن تحت هدایت کلوپ به همراه خواهد داشت. پدر  دیاس در این باره گفت: «لوئیس، هوادار سرسخت بارسلونا است و دوست دارد به این تیم برود. از پورتو و لیورپول بابت مسیری که پیش روی او گذاشتند، تشکر می‌کنم». بیان صریح و شفاف این پدر، مسیر حرفه‌ای پسرش را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد. خصوصا اینکه پدر دیاس در رابطه با تیم فعلی این بازیکن به عنوان یک گذشته و یک مسیر برای رسیدن به بارسلونا صحبت می‌کند و انتقال فرزندش به بارسا را امری بدیهی می‌داند. از این به بعد باید منتظر واکنش باشگاه‌ها باشیم و ببینیم لیورپول و بارسلونا در قبال این اظهار نظر چه پاسخی دارند. هر چه هست از این به بعد می‌دانیم بخشی از آینده دیاس به بارسلونا گره خورده است. در حقیقت اگر علاقه او به بارسلونا مطابق گفته پدرش درست باشد و هدف حرفه‌ای دیاس رسیدن به پیراهن آبی و اناری‌ها نام بگیرد، باید گفت او با شکست دادن برزیل با یک تیر 2 نشان را زد؛ هم پدرش را خوشخال کرد و هم به کمک او راه رسیدنش به تیم محبوب را تا اندازه‌ای پیمود.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هفت =