قانون آفساید

از فصل آینده ممکن است تغییراتی در قوانین آفساید اعمال شود.

به گزارش طلوع سپورت و به نقل از برخی رسانه‌ها، ستاد قانون‌گذاری فوتبال قصد دارد به دنبال توصیه آرسن ونگر، تغییرات اساسی در نحوه اعلام آفساید را برای فصل آینده اعمال کند.

اگرچه قانون آفساید سال‌هاست بدون تغییر بوده اما ورود تجهیزاتی مانند VAR، موجب دقت بیشتری در اعلام آفساید توسط تیم داوری شده است. در حال حاضر اگر هر قسمتی از سر، بدن یا پای بازیکن تیم مهاجم (به غیر از دست و بازو)از آخرین بازیکن تیم حریف جلوتر باشد، آفساید اعلام خواهد شد اما گفته شده ستاد قانون‌گذاری فوتبال قصد دارد قوانین جدیدی درباره آفساید اعمال کند و آرسن ونگر، سرمربی سابق آرسنال که اکنون به عنوان رئیس توسعه جهانی فوتبال مشغول به فعالیت است، چنین پیشنهادی ارائه کرده.

در قانون پیشنهادی ونگر، اگر تمام بدن بازیکن تیم مهاجم، از بازیکن تیم مدافع جلوتر باشد، باید آفساید او اعلام شود و اگر بخش کوچکی از سر یا پا از بازیکن حریف جلوتر باشد، آفساید اعلام نشود. این پیشنهاد برای هواداران فوتبال بسیار جذاب خواهد بود زیرا دیگر خبری از بررسی صحنه‌ها برای گرفتن آفساید به صورت میلی‌متری نخواهد بود. گفته شده در صورت تصویب، این قانون از فصل آینده در بازی‌ها اجرا می‌شود. 

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 6 =